Brązowy medal dla SEFAKO

12.05.2018

12 maja 2018 r. na Krakowskich Błoniach odbyły się X Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - Touron Cup. W Mistrzostwach wzięło udział 170  zawodniczek i zawodników, reprezentujących 28 Firm z sektora energetycznego, z całej Polski.  Tegoroczny Maraton odbył się bez towarzystwa deszczowej pogody, wręcz przeciwnie było niemal upalnie. Krakowska edycja Vienna Life Lang Team Maratony przyciągnęła około 1300 startujących, a miasteczko wyścigu tętniło życiem od samego rana. Start i metę zlokalizowano na Błoniach, a trasę poprowadzono przez Las Wolski aż do bram Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Maraton Vienna Life Lang Team w Krakowie to jedna z bardziej wymagających tras w Polsce. Mimo to, miłośnicy kolarstwa dopisali po raz kolejny i na starcie nie zabrakło zarówno amatorów, jak i profesjonalnych kolarzy z różnych firm energetycznych z całej Polski. Oprócz liczącej 8 km Parady Rodzinnej, do wyboru były trzy dystanse. 24 km Mini, 64 km Medio oraz 89 km Grand Fondo. W poszczególnych kategoriach obyło się bez niespodzianek, triumfowali faworyci. Klasyfikację drużynową po kilku latach przerwy wygrało PGE Dystrybucja o dwa punkty przewagi nad TAURON PE, a trzecie miejsce zajęła ekipa RAFAKO.

Reprezentantem Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. był Łukasz Zając, który zdobył 3 miejsce w Kategorii M1 na dystansie Medio, z wynikiem 02:47:36 h. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!